Jakie mamy typu gier komputerowych? Czy używane są takie gry w innych celach niż tylko dla rozrywki?

przez | 8 stycznia 2022
W czasach kiedy prawie wszyscy mają w domu komputery, spędzanie wolnych chwil grając w gry komputerowe stało się niesamowicie powszechne. Nie wszystkie osoby rozumieją ten fenomen oraz nie zajmują się takimi rozrywkami. Jednak warto osobiście spróbować aby przekonać się jak wciągająca jest to rozrywka oraz ile możliwości dzięki temu mamy. Jakie są typy gier komputerowych?

Gra online

Autor: daniel_jurena
Źródło: http://www.flickr.com
Pośród różnych rodzajów gier na komputer możemy wyróżnić parę najbardziej popularnych typów. Pierwszym z nich, bardzo lubianym będą gry fabularne. Można dzięki nim zazwyczaj wcielić się w postać dzielnego bohatera, który w takiej grze stale się rozwija oraz ewoluuje. Jest on coraz lepszy oraz zdobywa nowe umiejętności, przechodzi też różne misje. Często jest to gra fantasy, która dzieje się w takim też świecie. Kolejnym lubianym typem gier są gry przygodowe, tutaj gracz musi rozwiązać różne zagadki pomagając sobie różnego rodzaju przedmiotami oraz ( aleklima systemy klimatyzacji ) narzędziami.

Bardzo popularne są gry strategiczne. Graficznie widoczne jest ich podobieństwo do planszówek. W tego typu grach trzeba wprawnie rządzić państwem lub dowodzić wojskiem w taki sposób, ażeby odnieść sukces ekonomiczny albo wygrać wojnę. Jednym z typów gier strategicznych są gry przeglądarkowe, jakie zyskują wciąż większą popularność. Możemy grać w nie przez internet, bez konieczności nabywania gry w sklepie (ekstra źródła). Bardzo znanym typem gier są gry zręcznościowe, gdzie trzeba pokazać refleks oraz szybkość. Należą do nich znane pewnie wielu osobom platformówki jak również strzelanki. Z pewnością sporo osób miało z takimi grami do czynienia.

gra fantasy

Autor: BagoGames
Źródło: http://www.flickr.com
Gry symulacyjne dają możliwość poczuć się przykładowo jak operator jakiegoś urządzenia lub pojazdu. Mają one z reguły bardzo zgodną z rzeczywistym obrazem grafikę i są dostępne w wielu wersjach. Bardzo ciekawy jest przykładowo symulator lotu, jaki daje możliwość wcielić się w osobę pilota samolotu. Płeć męska szczególnie upodobała sobie gry sportowe. Za ich pomocą możemy pograć w jaką tylko dyscyplinę sportu chcemy. Z pewnością niesłabnącą popularnością cieszy się granie w piłkę nożną oraz możliwość organizowania rozgrywek wspólnie z kolegami. Bardzo pomagają w uczeniu się gry edukacyjne. Są już częściej wykorzystywane w szkołach jako dodatkowa pomoc dydaktyczna. Dziecko w interesujący i zajmujący sposób może przyswajać sobie wiedzę, jakiej nauka nie będzie bardzo żmudna albo nudna.