Ubezpieczenie korytarzy i klatek schodowych – jak zapobiec awarii w miejscach, gdzie pojawia się ogromna liczba osób? Rady, pomysły, gotowe sposoby

przez | 10 lipca 2021
Tworząc wieżowiec, biurowiec lub do prostu dłuższy hall trzeba zwrócić dużą uwagę na okablowanie pokoju i doraźną wygodę. Fatalną sytuacją jest, kiedy nieefektywnie zamontujemy przełącznik schodowy, a tym bardziej gdy przez nieuwagę rozłożymy tylko pojedynczą sztukę. Analogiczna sytuacja ma się jeśli chodzi o urządzenia zabezpieczające. O tyle tutaj jednak wypadałoby skierować uwagę nie na ich liczebność, a dokładność montażu.

bądź nowoczesny
Puszki hermetyczne powinny być ulokowane wystarczająco w prosto osiągalnym i jednocześnie ciężko widocznym miejscu. Ciekawym rozwiązaniem może być też zakładanie ich wystarczająco u góry. Powodem ku takiemu działaniu jest normalna zdolność ludzka, do opierania się na takiego typu urządzeniach, gdy założone są one na dole ściany. A puszki hermetyczne są takim narzędziem, który powinno chronić, a nie kusić do niecelowego zniszczenia (są niekeidy niezbędne).

Zaintrygował Cię nasz wpis? Zatem przydadzą Ci się ekstra źródła (http://www.aleklima.pl/klimatyzatory/aux), które dadzą Ci więcej szczegółów na ten temat. Namawiamy zatem do kliknięcia w poniższy link.

A co, kiedy w grze mamy przełącznik schodowy?

W tym wypadku wypadałoby uważać w budynkach jednorodzinnych, by odległość pomiędzy jednym a drugim nie była zbyt obfita. Ten znów także musi być łatwo zauważalny i dobrze by w opcji ze stałym podświetleniem, by nie musieć szukać po ścianie dłonią i narażać się na brzemienny w skutkach upadek. W wieżowcach zazwyczaj stosuje się przełącznik schodowy czasowy, który po jakimś czasie automatycznie się wyłącza. Dzięki temu oszczędzamy elektryczność, ale nadal nie możemy przesadzać z ergonomią.

Czy masz ochotę przejrzeć na następnej stronie nasz aktualny wpis (https://biuroinwest.pl/oferta/ksiazka-obiektu-budowlanego/)? Myślimy, że tak. Zatem zapraszamy do kliknięcia.

Nic tak mocno nie irytuje jak chwila, gdy w połowie drogi nagle gaśnie światło.

Wtedy jedynym rozwiązaniem jest albo błądzić trzymając się balustrady, albo, kiedy wiemy o takim działaniu urządzenia, od razu po włączeniu światła biec czym prędzej do celu. Jest to bardzo męczące i irytujące. Może to powiewać błahym tematem, ale zapewniam, że kiedy ktoś wpodobnych warunkach zmuszony jest pracować pięć dni w tygodniu po osiem godzin w pewnym momencie zgłosi taką sprawę działowi BHP. A można było powyższego uniknąć tylko instalując następny przełącznik schodowy. Finansując ergonomię pamiętajmy także o efektywności, by po kilku miesiącach w naszym nowym, odpicowanym budynku, nie trzeba było przeprowadzać całkowitego remontu elektryki.