Super wyposażenie do gabinetu stomatologicznego

przez | 10 lipca 2021
Spora grupa stomatologów po zdobyciu odpowiedniej praktyki decyduje się na otwarcie własnego gabinetu dentystycznego i zaczęcie pracy na swój rachunek. Lecz trzeba wziąć się za to z rozsądkiem, gdyż jest mnóstwo spraw, o których trzeba myśleć, a i koszty takich prac małe nie są.

gabinet dentystyczny

Autor: Paweł Bykowski
Źródło: http://pawelbykowski.wordpress.com
Przede wszystkim trzeba zacząć od wynajęcia odpowiedniego lokalu na swój gabinet – kliknij, zobacz, sprawdź. Lokalizacja jest oczywiście ważna, w okolicy powinien znajdować się parking dla klientów, a sam lokal powinien być położony w miejscu, do którego łatwo dojechać. Przyjmuje się, że na potrzeby jednej osoby całkowicie wystarczy powierzchnia osiemnastu metrów kwadratowych.

Powinna zmieścić się tam poczekalnia, ubikacja i wreszcie gabinet. Umeblowanie powinno być z materiałów łatwo zmywalnych, już na etapie projektowania bezwzględnie trzeba zadbać o to, żeby wyposażenie oraz meble było zgodne z przepisami sanepidu. Należy również pomyśleć o niepełnosprawnych osobach i wszystko rozplanować pod nich, a także zadbać o bezpieczeństwo w środku gabinetu, stosując na przykład bardziej odporne na plamy materiały antypoślizgowe.

A co z sterylizacją? Nie zawsze pierwsze co przychodzi na myśli dentyście to sterylizacja i dobry autoklaw.

Po urządzeniu lokalu przychodzi czas na wyposażenie wnętrza gabinetu. Tu cenowa rozpiętość jest bardzo duża, lecz bez sumy kilkudziesięciu tysięcy złotych raczej nie ma co myśleć o odpowiednim wyposażeniu. Jednak nie opłaca się tu robić zbyt wielkich oszczędności. wizaż (zobacz kosmetyczka wrocław) projektuje się zamierzając go użytkować przez kolejne kilka lat, i zakup urządzeń umożliwiających ewentualną rozbudowę sprawi, że w przyszłości będzie można uciec od jego niepotrzebnej wymiany.

Podstawowym elementem każdego gabinetu jest fotel stomatologiczny, na jakim przyjmuje się pacjentów. Fotel jest przeważnie zintegrowany z panelem dentysty, na jakim zamontowane są wszystkie wymagane przyrządy oraz urządzenia, takie jak ssak, piaskarka, kamera albo turbina stomatologiczna. Istotnym elementem wyposażenia gabinetu musi też być autoklaw, w którym można wysterylizować używane wcześniej narzędzia. Koniecznie trzeba także zakupić sporo dodatkowego wyposażenia, takiego jak na przykład lampy bakteriobójcze, turbiny czy lupy medyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*