Profesjonalne środki do czyszczenia auta – co warto wiedzieć na ich temat?

przez | 10 lipca 2021
Wszyscy, którzy mają auto, naczepę lub jakąkolwiek rzecz, która ma aluminiowe elementy doskonale wie, że ciężko jest aluminium wyczyścić. Dlatego firmy zajmujące się tworzeniem różnego typu środków czyszczących, produkują żele, pianki do czyszczenia tego materiału. Środki do czyszczenia aluminium muszą rozpuszczać często długoletnie plamy.

samochód sportowy

Autor: Car leasing made simple
Źródło: http://www.flickr.com

Na szczęście po oczyszczeniu auta takim środkiem oczyszczony fragment wygląda jak nowy. Do zazwyczaj używanych produktów należy biały żel, który nie tylko czyści, ale również przywraca pierwotny wygląd aluminium. Używając środków czyszczących aluminium musimy uważać, są to mocne substancje chemiczne, trzeba więc najpierw zrobić próbę w mniej widocznym miejscu, by sprawdzić w jaki sposób dany element zareaguje na wybrany przez nas środek czyszczący. Wiadomo, że sporo osób niezbyt martwi się tego rodzaju zaleceniami, ale jeśli mądrych i odpowiedzialnych ludzi, to będziemy przeprowadzać taką próbę.

Może Cię też zainteresować: ścierki z mikrofibry

Specyfiki do konserwacji samochodu

Płyny, proszki do czyszczenia, ogólnie rzecz ujmując specyfiki, którymi oczyszczamy chrom lub aluminium nazywamy bardzo często autokosmetykami. Kierowca wie, że jeżeli sam nie zadba o swój samochód, to nikt o jego wóz nie zadba. Nie zawsze myjnia (https://www.sklep.techkar.pl/produkty-techkar/wyposazenie-myjni-techkar/bebny-cisnieniowe-techkar,2,3566) jest w stanie zmyć jakąś plamę która powstała kilka tygodni wcześniej. A środki czyszczące będące odpowiednią mieszanką idealnie skomponowanych składników mogą wyczyścić chromową powierzchnię w parę minut. Środki do czyszczenia chromu znajdą zastosowanie nie jedynie przy czyszczeniu (ciekawe auto spa bydgoszcz – http://myj-car.pl/) chromowanych powierzchni – elementów samochodowych. Mogą być też stosowane w czyszczeniu chromowanych rzeczy w mieszkaniach. Środki, które czyszczą chromowe rzeczy przywracają im blask, chronią przed szybkim matowieniem.

samochód

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli, więc posiadamy samochód warto pamiętać o tym, że niektóre części lepiej wyczyścić ręcznie. Ale nie warto używać do tego wody ze zwykłym płynem do mycia naczyń. Tu trzeba konkretnych kosmetyków do pielęgnacji auta, które nie tylko oczyszczą daną część auta, to też w pewnym stopniu ją zakonserwują (doczytaj). Przez, co wóz będzie nam dłużej sprawnie funkcjonował i będzie w dobrym stanie nie tylko w sensie tego, że będzie dłużej nam służył, ale też dłużej będzie dobrze wyglądał. A jak wiadomo, kiedy samochód dobrze wygląda to zawsze później łatwiej znaleźć na niego kupca.