Oryginalne projekty domów jednorodzinnych z garażem dla zapobiegliwych

przez | 23 grudnia 2021
Wiele ludzi projektuje budowę budynku z garażem, który ulokowany jest osobno. W rzeczy samej taki plan nie jest korzystny. Planując budynek wolnostojący z wcielonym garażem oszczędzamy czas i pieniądze, i wbrew utartym schematom, projekt takiego domu w żadnym wypadku nie jest trudny.

dom

Autor: Aleksey Gnilenkov
Źródło: http://www.flickr.com
Dużą popularnością cieszą się projekty domów jednorodzinnych z garażem jednostanowiskowym. Dużym walorem tego typu garażów jest komfortowe przejście z garażu do domu. Po ulokowaniu samochodu w garażu, zasuwamy bramę i w okamgnieniu możemy iść drzwiami do pokojów. () Przy garażu może znajdować się pomieszczenie gospodarcze. Dużo osób robi w tym miejscu siłownie, pralnię lub prasowalnię. Naturalnie budując dom z garażem musimy pamiętać o rzeczach praktycznych. Najpierw należy wspomnieć o ociepleniu.

Oczywiście garaż będzie grzany grzejnikami, pamiętaj aczkolwiek, iż temperatura w garażu jest niższa, aniżeli temperatura w domu. Dlatego trzeba ocieplić ściany garażu. To zdecydowanie powstrzyma stratę ciepła w domu. Gdy nadchodzi okres zimowy, dach (sprawdź też dachy z membrany) garażu pokrywa się śniegiem. Niejednokrotnie jest tak, że na ścianie położonej wyraźnie pod tym dachem pojawia się wilgoć. Aby nie mieć takich mokrych niespodzianek konieczne jest właściwe zabezpieczenie pasa elewacji nad garażem, na długości wiązania z dachem, najodpowiedniej wykorzystać tak zwany fartuch z blachy.
dom
Wiadomo, istnieją różne projekty domów jednorodzinnych z garażem – studiokrajobrazy.pl. Poniektóre z nich mają w planach umieszczenie drzwi przejściowych do garażu – w kotłowni. To spory błąd. Weźmy przykładowo taki scenariusz – oto palisz zimą w piecu i w całej kotłowni jest mnóstwo dymu. Gdy będziesz przechodził z garażu do domu, dym przedostanie się do pokojów. W związku z tym bez wątpienia prawidłowiej jest umieścić drzwi przejściowe do garażu – w przejściu korytarzowym, nie w kotłowni.

Jak wiadomo, projekty domów jednorodzinnych z garażem przewidują także zagospodarowanie przestrzeni , która znajduje się nad garażem. Niejednokrotnie na dachu garażu znajduje się taras. Jeżeli nad garażem zlokalizowane są pomieszczenia, na pewno prawidłowiej jest, jak są to pomieszczenia gospodarcze. W takim przypadku nie ulega wątpliwości powinno się pamiętać o właściwej wentylacji.