Niejeden laptop powinien mieć legalne oprogramowanie i system antywirusowy

przez | 31 sierpnia 2022
Wszyscy jesteśmy świadomi tego, że w różnych instytucjach każdy komputer powinien posiadać tylko oryginalne oraz legalnie zakupione programy. Nie istnieje inny sposób.
Kiedyś masa osób posiadało nieoryginalne systemy.

Reklama online

Autor: Metro Atlanta Marketing Association
Źródło: http://www.flickr.com
Twitter

Autor: Descrier
Źródło: http://www.flickr.com
systemy

Autor: LORUS
Źródło: LORUS

Były one piracko kopiowane. Jednakże było to w szalonych latach początku kapITalizmu. W dzisiejszych czasach nikomu już to raczej nie przychodzi do głowy. Poza tym, że jest to po prostu nielegalne, to przynosi też wstyd temu, który posiada takiego rodzaju system. Możemy również mieć problemy z polskim prawem, jeśli na tym procederze złapie nas policja. Częściej sprawdzane są firmy, ponieważ one zwykle mają bardzo dużą liczbę laptopów. Wtedy każdy firmowy komputer musi mieć legalne systemy antywirusowe oraz operacyjne. Na szczęście przy zamawianiu nowego sprzętu większość ma już zainstalowany oryginalny system. To najlepsze wyjście, gdyż nie trzeba go w takim przypadku kupować i wgrywać. Nie trzeba nawet mieć tego na uwadze. Zarówno system operacyjny, jak i antywirusowy trzeba co jakiś czas aktualizować. One same poinformują nas o tym, kiedy będzie to wymagane, więc nie trzeba sobie tego nigdzie zapisywać. Aktualizacje są niezwykle ważne, ponieważ wówczas komputer jest w stanie prawidłowo pracować. To samo dotyczy programów antywirusowych. By mogły skutecznie blokować wirusy, muszą się udoskonalać.

Dlatego co jakiś czas aktualizacja jest po prostu niezbędna.

Ciekawi Cię ta kwestia? Kliknij ten odnośnik i zobacz, jak podchodzi do tego zagadnienia inny redaktor w treści swojego wpisu!

System operacyjny można mieć różny. Wszystko zależy od tego, na czym się nam najlepiej pracuje. Istotny jest interface i intuicyjność wszystkich ikonek, żeby komputer nas nie irytował.