Każdy laptop potrzebuje oryginalnego oprogramowania — zwłaszcza takie, które są używane w pracy

przez | 2 listopada 2022
W Polsce mamy taką ustawę, że każdy laptop, który bywa wykorzystywany w biurach, powinien posiadać oryginalny program.
Z pewnością wszyscy pamiętamy skandal i ośmieszenia, na które wystawiona była policja, kiedy jakiś czas temu wyszło na jaw, że pracują oni na pirackim oprogramowaniu.

oprogramowanie

Autor: frankieleon
Źródło: http://www.flickr.com
Ścigają takie zachowanie pośród Polaków, a sami nie popisali się dobrym przykładem. Obecnie tego typu działania są już bardzo rzadkie. Wszystkie przedsiębiorstwa wiedzą, że komputery, które znajdują się w budynku i używane są przez PRacowników, powinny posiadać oryginalne oprogramowanie, ale również legalny system antywirusowy.

Ten serwis internetowy żyrandol klasyczny ma ciekawe informacje na prezentowany temat, więc, jeżeli ta kwestia Cię intryguje, to zobacz to obowiązkowo.

To szalenie ważne. Musimy trzymać na to rachunek i w momencie kontroli pokazać, że wszystko jest w porządku. Jeżeli bierzemy oprogramowanie za jednym razem do kilkudziesięciu albo nawet kilkuset komputerów, to oczywiście mamy szansę, by liczyć na rabat. Będziemy potraktowani jak wyjątkowi klienci. W takim wypadku przykładowo przedstawiciel handlowy firmy przyjedzie do nas, aby przeprowadzić przeszkolenie z nowego programu. Będzie to zapewne bardzo użyteczne, gdyż badania pokazują, że duża część ludzi nie wykorzystuje wszystkich możliwości, jakie daje dany program, ponieważ po prostu nie wiemy, że istnieją. Takiego rodzaju szkolenie może być także wykonane online.

Taka forma jest dzisiaj dość popularna. Nie ma się czemu dziwić, przecież żyjemy w czasach ogólnej cyfryzacji. Kupując oprogramowania na laptopy firmowe, pamiętajmy o tym, że trzeba otrzymać także gwarancję.