Gdzie doskonale sprawdzą się lampy wiszące?

przez | 11 marca 2022
Bardzo często lampy wiszące stanowią fundamentalne źródło światła w salonie, w kuchni czy w pokoju. Mogłyby być także doskonałą dekoracją oraz mogą zdecydować o charakterze i nastroju konkretnego Wnętrza.

Jeśli decydujemy się na lampę wiszącą, mamy do wyboru modele o jednym punkcie świetlnym. Moglibyśmy również wybrać taki model, który ma kilka niezależnych lamp, z których stworzyć można by interesujące kompozycje. Lampa jednopunktowa będzie sprawdzać się prawidłowo w małych wnętrzach oraz we wnętrzach urządzonych w minimalistycznym oraz tradycyjnym charakterze. Nadaje się ona przykładowo do pokoju dziecięcego, gdzie są również inne źródła światła, a lampa jednopunktowa stanowi dodatkowe doświetlenie. Lampy kilkupunktowe będą sprawdzać się świetnie jako źródło światła w jadalni lub potykacz kuchni nad stołem. Zezwolą atrakcyjnie oświetlić stół w trakcie rodzinnych zebrań i codziennych posiłków. Parę punktów świetlnych może stworzyć aurę elegancji i podkreślić piękno zastawy stołowej i serwowanych potraw. Jeśli jesteśmy zwolennikami elastycznych rozwiązań, to możemy zdecydować się na lampy sufitowe pozwalające na regulowanie długości kabla w taki sposób, aby można było doświetlić daną powierzchnię mocnym snopem światła i rozproszonym, które usytuowane jest pod sufitem.

elektroniczny system

Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy wybieramy lampę do salonu, możemy zdecydować się na taką, która będzie gwarantować miłe, przytłumione światło, które nie będzie odbijało się na ekranie telewizora ani nie będzie raziło. W takiej roli sprawdzą się świetnie papierowe abażury zezwalające stworzyć ciepło i przytulny nastrój. Takie abażury nie męczą wzroku. Do dziecięcego pokoju warto zdecydować się na lampę, która będzie dopełnieniem odmiennego źródła światła. Lampa w pokoju dziecka nie musi być dominującym elementem.

Warto zdecydować się na główne oświetlenie, które będzie stylem pasowało do innych punktów świetlnych i będzie przyjazne dla oczu. Lampa do jadalni czy nad stół w kuchni, może być to lampa z mocniejszym snopem światła do wyeksponowania piękna zastawy oraz podawanych potraw.