Transfer wodny – nowy sposób nadrukowywania

przez | 10 grudnia 2021
Ogólnie ujmując hydrografika jest to transfer deseniu na tworzywo. Fragment z naniesionym wzorkiem jest zamoczony w specjalistycznym roztworze jak też utrwalany, następnie powinien być przykryty warstwa lakieru. Transfer wodny jest to technika nadruku wodnego na fragmenty o regularnych ale również na fragmenty o kształtach nieregularnych.

Jest on zupełnie nowatorską metodą, dająca możliwości zdobienia powierzchni wzorami podług indywidualnej potrzeby nabywcy. Metoda ta nie ma nic wspólnego z niezwykle kosztową aerografią. Fragmenty dekorowane technologią hydrografiki są znakomitej jakości, natomiast ich wytrzymałość jest na poziomie wytrzymałości powłok lakierniczych na samochodach, przez co ozdobione fragmenty są proste w utrzymaniu a także trwałe na wysoką temperaturę.

Technologia (zobacz http://c-l.pl/kategoria-produktu/technologie-prozniowe/) hydrografiki umożliwia naniesienie nadruku na tworzywo sztuczne, stal, szkło czy powierzchnie drewniane. Dzięki tejże technologii zdołamy przenieść wzór tak na elementy płaskie jak również elementy o nieregularnych układach.

tonery do użycia

Autor: unicron1bot
Źródło: http://www.flickr.com

Przeniesiony na powierzchnię nadruk hydrologiczny zostaje pokrywany lakierem, dzięki temu powłoka jest niebywale odporna na zmieniające się warunki pogodowe jak też zarysowania. Technologia hydrografiki ma nadzwyczaj szerokie wykorzystanie w ozdabianiu fragmentów motoryzacyjnych. Doskonale sprawdzi się także na obiektach codziennego użytku, poczynając od telefonów, przez komputery, aż po upiększanie mebli. Każdy przedmiot dzięki tej technologii może zyskać całkowicie nowy styl. Nawet pospolity pilot do satelity przeistoczy się w wyjątkowy, bardzo efektowny czynnik dekorujący wnętrze. Właśnie z tego powodu hydrografika szybko zyskuje sławę. Zastosowanie hydrografiki ograniczone jest jedynie wyobraźnią, i bez wątpienia jest to technologia przyszłości. Nasze źródło: .

Jednak sam proces nie jest zwyczajnym zanurzaniem fragmentu w wodzie, nastręcza bowiem fachowej wiedzy a także praktyki. Kursy z hydrografiki (www) często obejmują: przyszykowanie elementu pod hydrografikę (wybór właściwych rodzajów farb jak też lakierów, metoda malowania), właściwy przebieg nakładania hydrografiki (przygotowanie filmu), wybór osprzętu (zapoznanie się z konstrukcją wanny do hydrografiki, doradztwo w budowie własnej wanny).