Izolacja natryskowa – nowa technika izolacji budynków mieszkalnych

przez | 11 stycznia 2023
Świat technologii wykorzystywanych w działach budownictwa rozwija się niezwykle szybko. Wciąż udostępniają się nowe produkty budowlane, nowe materiały i możliwości izolowania domów. Na jakie z nich inwestorzy decydują się obecnie najczęściej?

Izolacje natryskowe

hydroizolacja

Autor: Bryn Pinzgauer
Źródło: http://www.flickr.com/photos/12394349@N06/3033161282/

należą do takich sposobów izolacji budowli, które w obecnie mogą być stosowane bardzo często. Izolacje natryskowe stosuje się biorąc pod uwagę specjalne pianki poliuretanowe – sprawdź. Są one w porównaniu z różnymi substancjami izolacyjnymi bardzo skutecznym materiałem. Wybierając taką metodę izolacji, a szczególnie izolacji cieplnej, jest pewność, że cena ogrzewania w taki sposób ocieplonego budynku może być bardzo nieduży. To właśnie zmniejszenie kosztów powiązanych z ocieplaniem budynków spowodowało, że metoda cieszy się w naszym kraju spora popularnością. Izolacje natryskowe mogą być wykonywane w bardzo różnych budynkach: w domkach jednorodzinnych, pawilonach przemysłowych, obiektach wykorzystywanych publicznie. () zastosowanie budynku nie ma w tym przypadku znaczenia, tak samo zresztą, jak jego konstrukcja. Izolację natryskową można bezpiecznie stosować do ocieplania budowli powstałych w projekcie szkieletowym, a także w kwestii budynków o tradycyjnej, murowanej konstrukcji.

remont

Autor: Dekoral
Źródło: Dekoral

Dotychczas w świecie materiałów do izolacji królowała wełna mineralna oraz styropian. Od momentu pojawienia się możliwości wykorzystania pianki poliuretanowej możliwość natryskowa będzie coraz częściej wybierać z rynku wełnę i styropian.

Osoby inwestujące często wybierają metodę natrysku nie zwracając uwagi nawet na to, że należy za nią dopłacić dużo więcej aniżeli przy ociepleniu domu wełną mineralną albo styropianem.

Czy masz świadomość, że zamieszczone tutaj praktyczne wskazówki, mogłyby być bardzo dla Ciebie pomocne? Tyczą się one tematyki, która Cię właśnie zainteresowała.

Na poziomie prac rzeczywiście cena jest wyższa, jednak na etapie zamieszkiwania budynku inwestorzy nie żałują swojego wyboru. Koszty ocieplania domu maleją w takim stopniu, że na pewno opłacalne było na szczeblu ocieplenia domu opłacało się zainwestować większe środki w izolację natryskową. Izolowanie natryskowe realizuje również inną funkcje: ochrania przed dźwiękami. Będzie wobec tego naprawdę doskonałym materiałem do izolacji.