Którego dostawcę gazu wybrałeś? Sprawdź, czy nie przepłacasz na rachunkach!

przez | 11 stycznia 2023
Zwykle nie przykładamy większej uwagi do tego, którego dostawcę gazu lub energii mamy, zwyczajnie płacąc rachunki bez większej refleksji. W większości przypadków okazuje się jednak, że zwykle przez zastosowanie paru łatwych sztuczek możesz płacić o wiele mniej – być może w skali miesiąca nie będzie to zbyt dużo, jednak jeżeli pomyślisz o tym, że przecież rachunki za gaz lub prąd płacisz właściwie przez całe swe życie, wówczas bez wątpienia szybko przekonasz się, że warto zainteresować się głębiej tym tematem.

Certyfikat

Autor: Port Adelaide Enfield Local History Photos
Źródło: http://www.flickr.com
co powinieneś wiedzieć?
Porównaj oferty
Na początku zobacz, z usług jakiego dostawcy energii korzystasz, a potem poszukaj na jego temat informacji w sieci. Może okazać się wtedy, iż gaz, za który płacisz, jest jednym z najdroższych na rynku. W sieci jest mnóstwo stron Internetowych, na których znajdują się różnego rodzaju zestawienia i porównania cen gazu w konkretnych firmach, jeśli więc poświęcisz na to parę chwil, niewątpliwie zaraz zorientujesz się, jak prezentują się ceny Twojego dostawcy na tle poszczególnych firm. Jeżeli będziesz chcieć uzyskać nieco więcej informacji na temat konkretnych dostawców gazu, wtedy możesz porozmawiać ze swoimi znajomymi – porównajcie, kto z was płaci najmniejsze rachunki za dostawy gazu, a szybko zorientujecie się, czy musicie zmienić swojego dostawcę.
Zmiana dostawcy
spółka obrotu gazem

Źródło: pixabay.com
Jeśli zdecydujesz się na zmianę, wtedy oczywiście musisz na początku skontaktować się z innymi firmami i negocjować z nimi warunki.

Zwykle każda spółka > Balduin und Pfnür PartGmbB obrotu gazem ma swoje liczniki, więc niezbędne będzie przerobienie instalacji w Twym domu – jeśli zdecydujesz się na zamianę, wówczas powinieneś negocjować, aby nowa firma zainstalowała w Twoim mieszkaniu nowe liczniki bez żadnych dodatkowych opłat z Twojej strony.