W jaki sposób wyposażyć publiczną toaletę, żeby było w niej wszystko co niezbędne? O jakiego rodzaju rzeczach trzeba najbardziej pamiętać?

przez | 24 stycznia 2023
Co powinno znaleźć się w toalecie publicznej, jakie rozwiązania okażą się najlepsze i zagwarantują bezpieczeństwo, jak również wygodę użytkowania? W jaki sposób stworzyć taki rodzaj toalety i jakie akcesoria łazienkowe okażą się przydatne, a które będą jedynie wyposażeniem dodatkowym? Na pewno należy pamiętać o różnych rzeczach, tym bardziej podczas aranżacji wc dla osób niepełnosprawnych.

Toaleta ulegała zmianom na przestrzeni dziejów, zaś pierwsze wzmianki o toaletach publicznych są z okresu Starożytnego Rzymu. Wtedy było to miejsce, w którym mężczyźni oprócz załatwiania własnych potrzeb fizjologicznych, byli w stanie się spotkać i na spokojnie omówić jakieś ważne sprawy. Miejsca te zlokalizowane były pod gołym oraz bardzo różniły się od toalet, jakie mamy teraz w dzisiejszych czasach. Dziś, gdy cenimy prywatność, toaleta publiczna powinna być w ten sposób pomyślana, żeby czuć się w niej komfortowo.

toaleta

Autor: P. i A. Bykowscy
Źródło: http://pawelbykowski.wordpress.com/

W związku z tym powinny być tam drzwi zamykane na klucz, oświetlenie na fotokomórkę, lustro nad umywalką i oczywiście ciepła woda. Ponadto niezbędne jest nowoczesne wyposażenie, jak suszarka kieszeniowa, dzięki czemu mamy poczucie, że łazienka jest w pełni profesjonalna oraz przyjemnie jest z niej korzystać. Zakupisz je w tym miejscu. Na pewno nie ulega wątpliwości, iż niedługo toalety publiczne staną się całkowicie zautomatyzowane, zaś całość kontrolował będzie komputer. Jednak nim to nastąpi, toaleta (toalety wolnostojące) wielu osobom na pewno kojarzyć się będzie z brudną przestrzenią i brzydkim zapachem. Na szczęście, ostatnio problem toalet publicznych, dzięki różnym programom promocyjnym, nie jest już tak dojmujący, więc można na ten temat teraz normalnie rozmawiać.

Z pewnością jednak w ślad za tym powinny pójść różne działania, jakie spowodują, iż używanie toalet publicznych nie okaże się przykrym przeżyciem. To znaczy, że poza tego typu przedmiotami, jak przykładowo podajnik ręczników należy też pamiętać o różnego rodzaju nowej generacji urządzeniach, które bardzo ułatwiają korzystanie z tego typu miejsc. Z pewnością powinny o tym pomyśleć instytucje publiczne, w następnej handlowe oraz prywatne punkty usługowe, gdzie z takich toalet korzysta bardzo duża ilość odwiedzających. Powinni zajrzeć na tę stronę.