Auto da się ulepszać na dużo sposobów

przez | 24 stycznia 2023
W skład ulepszenia wchodzą częśći ozdobne czyli naklejki, dobrej jakości olakierowanie różnych części jak i wymiana fabrycznych elementów na lepsze oraz mechaniczne czy elektroniczne ulepszenia silnika.

Każdy entuzjasta tuningu marzy żeby jego pojazd wykręcał jak najwyższe osiągi bez względu cenę jaką trzeba będzie wydać za usprawnienie swojego auta.
bmw e36 tuning

Autor: photobeppus
Źródło: http://www.flickr.com
Zaczynając ulepszanie samochodu należy skoncentrować się na częściach które faktycznie polepszą osiągi samochodu a nie koniecznie zmieniają wygląd, to już jedynie zmiana kosmetyczna służąca do pokazania się lub odróżnienia się od innych. Elementy które wpływają na zmianę prowadzenia samochodu to np. montaż hamulców innych niż fabryczne które spowodują że droga hamowania skróci się i poprawi to bezpieczeństwo prowadzenia. Zakup profesjonalnych opon pozwoli na większą przyczepność auta. Należy też zwiększyć aerodynamikę danego samochodu montując w nim spoiler czy mocniej aerodynamiczne części typu zderzaki i progi. Gdy do silnika zamontujemy turbosprężarkę pojazd będzie się szybciej rozpędzał co korzystnie poprawi dynamikę jazdy, zobacz . Samochód można również modyfikować elektronicznie montując chip tuning, BMW e36 tuning jest tego najlepszym przykładem. Ale czym w ogóle jest chip tuning?
Jest to zamontowanie chipa który zmieni prace urządzenia zarządzającego motorem – ECU. Posiada je każdy pojazd. Ecu jest to aparat odpowiadający za pracę silnika w każdych okolicznościach szybkości i obciążenia – -> zobacz więcej. ECU posiada wiedze o tym, jak zarządzać paliwem i zapłonem oraz kątem wtrysku w dowolnych okolicznościach.

Parametry wpisane do ECU są ustawione, aby żywotność samochodu była, jak najdłuższa, ale jednak niekoniecznie tak, aby silnik (rezystancja izolacji silnika) rozwijał najwyższą moc i moment obrotowy oraz spalał mało paliwa. Należy wiec zastanowić się czy chip tuning, bmw e36 tuning jest modyfikacją która nas interesuję ponieważ znacząco może ona wpłynąć na osiągi jak i na komfort jazdy samochodem