Wiedziałeś, co to jest CentOS Server? Zobacz najważniejsze informacje z tym związane

przez | 26 stycznia 2023
Informatyzacja i wszystko co z nią związane można powiedzieć bez większych ogródek – ofensywnie się rozprzestrzenia. Dziś ciężko już myśleć o świecie bez cyfryzacji i automatyzacji wielu dziedzin i raczej jest to proces nieodwracalny. W zasadzie przeciętny Kowalski potrafi już bez problemów obsługiwać najważniejsze programy komputerowe, a ten co bystrzejszy umie przygotować pożyteczne oprogramowanie, jakie będą wykorzystywać następnie firmy czy osoby prywatne.

Oprogramowanie

Autor: Synology
Źródło: Synology
Laicy w zasadzie też znają przynajmniej podstawy obsługi komputera, chociaż sporo terminów z pewnością nadal pozostaje dla nich niezrozumiałymi. Nowością może być dla nas między innymi termin CentOS Server – systejm Centos.

Co to takiego?
Jest to ogólnie mówiąc platforma, którą można zainstalować na serwerze, aby praca z komputerem była jeszcze bardziej płynna i komfortowa. Z platformy korzysta wiele osób, dla których ważne jest usprawnienie pracy z systemem opierającym się na przejrzystych zasadach działania. Z CentOS korzystają zatem głównie administratorzy systemów, menadżerowie i wszyscy fani Linuksa, na którym opiera się wspomniany system.

Ważne jest to, że co roku twórcy wspomnianej platformy systemowej usprawniają jej działanie, zwiększając zakres możliwości. Z systemu można korzystać bezpłatnie i można go dowolnie swobodnie dystrybuować, a więc kopiować i udostępniać. Platforma jest bezpłatna i otwarta, więc zatem staje się alternatywą dla systemów komercyjnych, które są bardzo kosztowne

.

Oszczędzamy na kosztach zakupu, które są liczone w tysiącach złotych, a przy tym mamy gwarancję stałego rozwoju i unowocześniania systemu przez grupę profesjonalnych deweloperów, których wpiera stale zwiększająca się społeczność użytkowników i miłośników opisywanego sytemu.

Rzecz jasna terminologię komputerową niełatwo pojąć nawet jeśli, usiłujemy zrozumieć kwestię jak najprościej. Niemniej opłaca się rozwijać w tym kierunku wiadomości.

Kiedy interesują Cię ciekawe informacje oraz szukasz ich na konkretny temat, kliknij w nasz link (https://www.mediatalk.com.pl/). Tam znajdziesz potrzebne informacje.

CentOS Server jest usprawniany i unowocześniany już od kilku lat, niemniej w ostatnim czasie powiększa się grono użytkowników chętnie z niego korzystających. Wiele z tych osób do tej pory nawet nie wiedziało o jego istnieniu. Dzięki CentOS Server mogą oni wybierać, czy korzystać z płatnych, czy z bezpłatnych rozwiązań, które działają nie mniej skutecznie i płynnie.