Na co uważać kupując w internecie? Czy są bezpieczne sposoby płatności?

przez | 24 stycznia 2023
Sporo ludzi kupuje przez internet. Każdego dnia dokonywane są tysiące transakcji. Płacimy w taki sposób już za sporą ilość rzeczy. Z czym tak naprawdę się to wiąże? O czym pamiętać robiąc transakcje w internecie? Sporo ludzi używa płatności PayPal przy płaceniu za zakupione towary. To dość nowy sposób płacenia, jaki jednak szybko zyskał sporą popularność.

Jednak sporo ludzi zadaje sobie tego rodzaju pytanie. Czy PayPal jest bezpieczny? Badania pokazują, iż jest jest to jedna z najbezpieczniejszych metod płatności. Jest on dobrą alternatywą dla płatności kartą kredytową oraz debetową, zobacz: czy paypal jest bezpieczny. Nie przekazujemy bowiem informacji z karty, które ktoś może przechwycić oraz wykorzystać. Trzeba też wiedzieć, iż ten swego rodzaju mobilny portfel używa wysokiej jakości szyfrowania, które jest bardzo dobrym zabezpieczeniem przed dostaniem się naszych informacji w obce ręce.

internet

Autor: Senado Federal
Źródło: http://www.flickr.com

Trzeba mieć świadomość, że tego typu system chroni zarówno kupującego jak też sprzedającego. Jeśli przedmiot, który zakupiliśmy bardzo różni się od tego, który zamówiliśmy możemy żądać zwrócenia całej wpłaconej kwoty. Dobre jest również to, iż nie musimy odpowiadać za nieautoryzowane wypłaty środków z naszego portfela PayPal.

Jeśli ciekawi Cię tematyka omawiana w tym materiale, sprawdź pełną ofertę (https://biurowezakupy24.pl/), a na pewno okaże się ona dla Ciebie warta zainteresowania.

Jak ktoś posługuje się informacjami, skradzionymi z konta, to można starać się o zwrócenie pieniędzy. Tak samo jest ze sprzedającym, jaki podlega pełnej ochronie właśnie w przypadku nieautoryzowanych wpłat, będzie mógł ubiegać się o zwrot środków za wysłane rzeczy.

Trzeba mieć na uwadze to, że w internecie jesteśmy wciąż obserwowani. Praktycznie każdy nasz ruch pozostawia ślad, który wiele firm wykorzystuje na przykład do swoich metod prognozowania – alterWEB. Śledząc transakcje da się wyciągnąć konkretne wnioski, jakie wykorzystać można przy planowaniu strategii firmy. Nie wszystkie działania uderzają bezpośrednio w nas. Natomiast czasami zdarza się być nękanym przez natarczywe tak zwane reklamy śledzące, zarówno gdy przeglądamy strony w internecie, ale też takie przychodzące na drogą mejlową. Są one dopasowane pod kątem tego, co ostatnimi czasy kupowaliśmy w internecie, albo także jeśli chodzi o opinie o produktach (sprawdź: opinie o produktach), które wystawiliśmy ostatnio. Naprawdę trudno jest się ustrzec przed zbieraniem w internecie informacji na nasz temat, z tego powodu starajmy się zostawiać jak najmniej naszych danych i rzecz jasna używać bezpiecznych środków płatności.