Od czego pochodzi marka Gorenje pralki oraz dlaczego warto się nimi zaciekawić?

przez | 15 lutego 2023
Czy wiesz, że w przeszłości wypranie ubrania polegało na zamoczeniu go w przykładowo rzece? Obywatele używali także odmienne metody do jakich zaliczało się uderzanie odzieżą o skały w zamyśle „odbicia” zanieczyszczeń z materiału.

Z upływem terminu zauważono, iż do prania korzystniej nadaje się gorąca woda niżeli zimna. W 1797 r. powstał pierwszy prototyp tary, jaka była epokowym wynalazkiem.
odbicie - kominek

Autor: uroczysko.net.pl
Źródło: http://www.flickr.com
Na szczęście dziś istnieją już Gorenje pralki, które popularne są na calutkim świecie ze swej niezawodności i jakości. Nazwa Gorenje pralki wywodzi się od małej wioski na Słowenii, w której w 1950 r. otwarto zatrudniający tylko dziesięć person Okręgowy Warsztat Metalurgiczny Gorenje. W dzisiejszych dniach Gorenje pralki produkowane są przez przedsiębiorstwo będący jednym z ośmiu kluczowych wytwórców dużego sprzętu AGD na całym globie. Jednak nawet w dzisiejszych dniach ujednolicenia, Gorenje pralki produkowane są wyłącznie na terenie Starego Kontynentu. Należałoby powiedzieć, iż pierwsza pralka mechaniczna Gorenje opuściła linię montażową już w 1964 r.
Już wtedy firma Gorenje pralki nie gwarantowała swym klientom tylko najlepszej jakości produktów, lecz także, w razie wymagania, także serwis system telekomunikacyjny i obsługę pogwarancyjną. Dzięki takiemu podejściu do klienta korporacja otrzymywała dodatkowe zaufanie ze strony różnorodnych ludzi. A jakie są w ogóle te Gorenje pralki? Bezgłośne, skuteczne, energooszczędne.

Wliczają się do tak zwanej klasy energooszczędności A+++, co znaczy, iż potrzebują bardzo niewiele energii elektrycznej. A 1200 obr. na minutę, jakie gwarantują Gorenje pralki to faktycznie bardzo dużo. Innymi słowy Gorenje pralki nie wyłącznie piorą, lecz także suszą pranie.