Który smartphon wybrać?

przez | 5 sierpnia 2022
Kupno nowego telefonu to nie lada wyzwanie. Dzieje się tak ze z powodu ogromnej ilości prezentowanych modeli telefonów i całego spektrum akcesoriów. Tak naprawdę jednak okazuje się, iż wybieramy pomiędzy trzema głównymi systemami: Android, iOS oraz Windows Phone.

Ze względu, iż smartfony działające pod wodzą tego ostatniego systemu są najmniej rozpowszechnione nie będziemy o nich wspominać w tym artykule. Jeśli chodzi o telefony z Androidem, to wybór jest bardzo duży. Jednak na rynku telefonów z tym systemem możemy wymienić kilku wiodących producentów a więc.: Samsung, Sony, LG albo HTC. Wybijającym się telefonem (jeżeli chodzi o stosunek ceny do poziomu wykonania) jest z całą pewnością LG G3S, czyli mniejsza wersja flagowego G3.

smartfony, telefony komórkowe

Źródło: http://www.flickr.com

Koreańska firma czerpie z sukcesu głównego telefonu, proponując mniejszą oraz bardziej dostępną cenowo wariację dla większego grona klientów. Model LG G3S to telefon budżetowy, posiadający 8GB pamięci wbudowanej, działający pod platformą Android KitKat. Wyróżniającą się zaletą jest na pewno wytrzymała bateria, która gwarantuje do 1,5 dnia swobodnego użytkowania na pojedynczym ładowaniu.

Modny design – odpowiedniej jakości plastik imitujący metal powoduje, iż telefon prezentuje się naprawdę dobrze. Jednym z problemów może okazać się nieco niska rozdzielczość wyświetlacza, jednak nie jest to bardzo odczuwalne podczas codziennego użytkowania. LG G3S to konkretny telefon w odpowiedniej cenie dla tych, którzy cenią sobie praktyczność telefonu i atrakcyjny wygląd gadżetu.

Kiedy rozpatrujemy zakup smartfonu spod marki nadgryzionego jabłka, to wybór jest dużo mniejszy niż w przypadku telefonów z systemem Android. Do wyboru posiadamy różne warianty i wersje kluczowego produktu firmy z Cupertino – iPhone’a. Począwszy od leciwego już iPhone 5, przez iPhone 6 i większy wariant iPhone 6 Plus. Pozostałe info o telefonach:

telefony, smartfony

Autor: César
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście uwaga nieco bardziej wymagających odbiorców może koncentrować się na wariantach z adnotacją “s”, jednak takie modele są nieco bardziej kosztowne niż standardowe. Gdy dla przykładu porównamy iPhone 6 z modelem iPhone 6s możemy stwierdzić, na pierwszy rzut oka, iż oba modele różnią się nieznacznie jeżeli mówimy o samym wyglądzie urządzeń.

Różnica jest jednakże w nowych funkcjonalnościach tj. 3D Touch, którego brakuje w modelu podstawowym. iPhone 6 Plus to z kolei propozycja dla osób ceniących sobie znacznej wielkości wyświetlacze o doskonałych parametrach. iPhone 5 to najmniejszy telefon spośród wymienionych – posiada wyświetlacz o przekątnej 4 cali. Przez wielu ten konkretny wariant iPhone’a uznawany jest za absolutnie najładniejszy ze wszystkich smartfonów Apple- zobacz szczegóły.