Dla jakich przesyłek nająć kuriera?

przez | 3 lutego 2023
Jest kilka typów przesyłek, dla jakich lepiej będzie wyselekcjonować usługi kurierskie, aniżeli przesyłki pocztowe. Podpowiadamy które to rodzaje.
Są to m.in. drogocenne paczki.

Przedsiębiorstwa kurierskie są cenione za to, iż rzadziej niż poczta zaprzepaszczają czy uszkadzają przesyłki. Jeśli posiadamy coś drogocennego do przesłania lub też po prostu lękamy się o treść paczki, warto wyselekcjonować kuriera. Dla drogocennych przedmiotów można zamówić za dodatkową opłatą ubezpieczenie przewozu. Dzięki niemu otrzymamy pieniądze, gdy coś stanie się z naszą przesyłką. Warto także zatroszczyć się o należyte zapakowanie drogocennego przedmiotu. Tu też pomóc nam jest w stanie jednostka kurierska zapewniając opakowanie firmowe. Listowe przesyłki na Poczcie () są naturalnie tańsze od usług kurierskich. Jednak w kopercie prześlemy ciężary wyłącznie do 2 kg. Dla cięższych przesyłek tańsze będą na pewno usługi kurierskie. Naturalnie wówczas, kiedy korzystamy z usług brokera.

firma Patron Service

Autor: International Railway Summit
Źródło: http://www.flickr.com
Następną kategorią są wszelkie tak zwane przesyłki pilne. Przesyłasz prezenty na Święta? A może nabywasz je w Sieci? Wybierając usługę kurierską masz niemalże 100-procentową pewność, iż dojadą one do odbiorcy już kolejnego dnia.

Czy obecnie szukasz czegoś ciekawego na omawiany temat? Jeśli tak, to poznaj dane dotyczące do firmy oraz przejrzyj ofertę kremacja.

Jeśli przesyłka jest pilna, czemu się denerwować? Nie warto z niecierpliwością oczekiwać na listonosza. Firma Patron Service załatwi wszystko dużo pewniej a także prędzej.

Tak naprawdę to niska opłata niektórych pocztowych usług nie zrekompensuje nam czekania w długich kolejkach na poczcie, długiego okresu dostawy a także w wielu przypadkach braku możliwości śledzenia przesyłek. Oczywiście to nie tylko nasza opinia, ale rosnącej rzeszy odbiorców przedsiębiorstw kurierskich.