Ciekawy sposób na zwrócenie uwagi potencjalnego klienta

przez | 1 lutego 2023
We wszystkich dużych sklepach spożywczych i w każdej większej drogerii możemy zabrać ze sobą do mieszkania gazetkę promocyjną. Poza tym gazetki promocyjne wszelkiego typu są wkładane do naszych skrzynkach pocztowych i bywa, że trudno się w skrzynce doszukać jakiegoś listu. A gazetki są różne począwszy od wspomnianych już gazetek ze spożywczaków i sklepów kosmetycznych, przez sklepy z meblami a skończywszy na reklamach z ciuchami.

promocja

Autor: Jean-Etienne Minh-Duy Poirrier
Źródło: http://www.flickr.com
Ogółem to dobre rozwiązanie, bo przynajmniej wiemy, kiedy wybrane produkty będą tańsze. Możemy w takiej sytuacji poczekać do przeceny, czyli nie zdarzy nam się tak często przepłacenie. Dodatkowo zapoznamy się dokładnie z asortymentem sklepu. Nie musimy wtedy chodzić w poszukiwaniu między półkami najlepszego według nas tuszu do rzęs, wystarczy iść do sprzedawcy z gazetką i pokazać, czego szukamy. Sprzedawca powie nam czy dany produkt z promocji jeszcze jest na stanie.

Odnajdziesz tutaj bez dwóch zdań szerokie opracowanie (http://jednosc.pl/pl/produkty/pellety-wielozbozowe/5-multigrain-pellets) takiego tematu, więc trzeba je dokładnie przeczytać. Poznasz wtedy wiele ciekawych informacji.

Czasem pewne produkty kupowane są bardzo prędko, bo rzeczywiście są prawdziwą gratką.

W prawie prawie wszystkich sklepach możemy spotkać się z gazetkami promocyjnymi. Takie broszury pozwalają nam kupować fajne rzeczy w promocji. Sporo osób korzysta jedynie z produktów przecenionych. Jest to świetne rozwiązanie, bo można coś zaoszczędzić. Ale gdy często bywa tak, że musimy mieć chęć na banany wtedy, gdy są przecenione, to jakoś nie mamy na nie ochoty. Na szczęście w przypadku kosmetyków jest łatwiej, bo termin ważności kosmetyków jest dłuższy niż typowej spożywki.

promocja

Autor: Andrew Tarvin
Źródło: http://www.flickr.com

Ale nie dajmy się zwariować, gazetki promocyjne powinny być tylko wskazówką. Mogą przedstawić, co będzie można niebawem kupić w sklepie, który odwiedzamy w niższej cenie. Gazetki są odpowiednie przemyślane i są przekazywane nam we właściwym czasie. Dlatego dobrze, co pewien czas, przynajmniej raz na tydzień sprawdzać naszą skrzynkę pocztową, by nie przegapić jakiejś wielkiej okazji. Poza tym ludzie rozdający ulotki mają przykaz od niektórych koordynatorów akcji marketingowych, by nie wkładać broszurek promocyjnych do skrzynek pocztowych tylko kłaść je na wycieraczce. Wtedy, jako mieszkańcy jesteśmy przymuszeni do podniesienia danej gazetki i wzięcia jej do mieszkania. To dobre rozwiązanie zwłaszcza, że dużo takich gazetek mimo wszystko ląduje w koszu na śmieci przed zobaczeniem.