Marketing mobilny w ujęciu GoMobi.pl

przez | 3 września 2022
jest serwisem biznesowym zajmującym się marketingiem mobilnym. Oprócz popularyzacji nowych narzędzi służących do komunikacji z klientem, skupia się na upowszechnianiu wiedzy z zakresu nowych technologii oraz szerzeniu dobrych praktyk.

Aby wejść na zeskanuje foto kod

GoMobi

Autor: GoMobi
Źródło: http://gomobi.pl/

Ale co to właściwie jest?

Marketing mobilny jest nowoczesną formą prowadzenia komunikacji marketingowej, wykonywaną za pomocą urządzenia mobilne. Najpopularniejszym z nich jest telefon komórkowy, który służy głównie do wykonywania połączeń głosowych. Wiele osób posługujących się do tej pory zwykłymi komórkami, rezygnuje z nich na rzecz tak zwanych smartfonów – przenośnych urządzeń telefonicznych integrujących w sobie kilka funkcji (od możliwości prowadzenia rozmów głosowych i wysyłania SMS-ów, poprzez wysyłanie poczty elektronicznej (e-mail), przeglądanie zasobów sieci internet, korzystanie z aplikacji, a kończąc na możliwościach lokalizacyjnych dzięki wbudowanemu systemowi nawigacji satelitarnej GPS). Urządzenia mobilne stanowią tani, w porównaniu do innych mediów (np. telewizji) kanał reklamowy. Tani, a jednocześnie bardzo precyzyjny, spersonalizowany i zaufany, ponieważ w dzisiejszych czasach każdy z nas ma własną komórkę.

Ciekawych informacji zasięgniesz po przejściu do źródła, która ma wciągające informacje na ten wątek – będą one na pewno godne zainteresowania.

Mało tego – nie rozstaje się z nią na krok.

Marketing mobilny

Autor: GoMobi.pl
Źródło: http://gomobi.pl

Marketing mobilny w ujęciu nowoczesnym pojawił się na rynku wraz z upowszechnianiem się SMS-ów marketing sms, czyli krótkich wiadomości tekstowych. Komunikaty reklamowe w formie SMS-a są szalenie popularne i powoli stają się równie powszechne co e-mailing, a w niektórych przypadkach zastępują go. Telefon komórkowy oraz SMS stał się wręcz nowym nośnikiem reklamowym, który nie tyle konkuruje z tradycyjnymi formatami, jak reklama w mediach drukowanych, czy w telewizji, co jest uzupełnieniem prowadzonych tam kampanii. Dzisiaj każdy z nas – chcąc nie chcąc – ma do czynienia z prostymi kampaniami SMS-owymi – operatorzy zarzucają nas SMS-ami zachęcającymi do wysłania wiadomości zwrotnej w celu wygrania „dużych pieniędzy” bądź „luksusowego samochodu”. Do najpopularniejszych narzędzi marketingu mobilnego – oprócz SMS-ów – zaliczamy przekazy reklamowe w postaci MMS-ów, czyli wiadomości w postaci tekstu i obrazu zarazem, przekazy reklamowe w postaci wiadomości głosowych oraz mobilne płatności przez telefon komórkowy. W ten sposób możemy łatwo i szybko zapłacić za bilety transportu miejskiego, parkingi, doładowania telefonu czy domowe rachunki.

Aplikacje na telefon

Autor: GoMobi.pl
Źródło: http://gomobi.pl

Wszechobecny internet

Dostęp do internetu za pomocą telefonu komórkowego sprawia, że szerokie zasoby wiedzy, jakie czerpiemy korzystając każdego dnia z globalnej sieci, otrzymujemy również na wyświetlaczu naszego telefonu. Tym samym reklama z tradycyjnego internetu, przenosi się do internetu mobilnego. Reklama w urządzeniach mobilnych pojawia się nie tylko na przeglądanych przez nas stronach internetowych, ale również w pobieranych na komórki grach zręcznościowych (tzw. advergaming) oraz opanowały aplikacje na telefon. Już niedługo kampanie reklamowe prowadzone w taki sposób, staną się równie powszechne, jak te, oparte na telewizyjnych spotach reklamowych, czy prowadzone za pomocą reklamy graficznej w tytułach prasowych.

Mobilność, jako przejaw komfortu i nowoczesności, jest synonimem naszych czasów, a jego namacalną formą, stały się przenośne urządzenia mobilne. Wraz z upowszechnieniem się ich, tradycyjny marketing wkroczył na nową, dotąd nieznaną płaszczyznę. Ponieważ jedynym pewniakiem w otaczającej nas rzeczywistości jest zmiana, marki, które szybciej zauważą i wykorzystają jej potencjał, zdołają uzyskać przewagę nad konkurencją. Zmiany są natomiast dokonywane po to, aby żyło się nam lepiej. Wchodzimy w nową erę, erę mobi. GO MOBI!

Źródło: GoMobi.pl