Wybieramy kierunek studiów: co teraz warto rozważyć?

przez | 7 grudnia 2022
Aktualni maturzyści jednak już rozmyślają nad tym, jaki kierunek na studia najbardziej im odpowiada. Wśród kierunków studiów, które aktualnie cieszą się potężną popularnością jest między innymi kosmetologia. Co to za możliwość zdobywania zawodu?

Kierunek kosmetologia

zabiegi kosmetyczne

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia

już od kilku lat jest dostępny w dużej liczbie naszych uczelni publicznych i tych prywatnych. Kierunek kosmetologia możemy studiować tak naprawdę na uczelniach medycznych – Na kierunku tym studenci zdobywają wiedzę nie tylko z zakresu usług kosmetycznych, ale jednak z zakresu dermatologii i chemii kosmetycznej. Osoby kierunku takiego jak kosmetologi nie warto utożsamiać z kosmetyczką. Wiedza, która zyskują na studiach przyszli adepci kosmetologi jest jednak sporo większa niż ta, którą posiada kosmetyczka nawet z wieloletnim doświadczeniem i stażem pracy. Uczelnie, które są w stanie zaoferować

studia kosmetologii

Autor: COD Newsroom
Źródło: http://www.flickr.com

studia z dziedziny kosmetologii nie prowadzą zajęć jedynie czysto teoretycznych. Poza wiedzą teoretyczną absolwent tego kierunku dysponuje ogromną wiedzą praktyczną, gdyż studenci wiele godzin poświęcają również na ćwiczenia praktyczne.

Gdzie absolwenci kosmetologii powinni poszukiwać pracy? Możliwości wyszukiwania pracy przez kosmetologów są nieprawdopodobnie duże.

Niezwykle chętnie zatrudniają ich salony odnowy biologicznej, wspaniałe salony kosmetyczne, ale także kliniki medycyny estetycznej. Pośród przedmiotów, które można zaliczyć do programu nauczania należą oczywiście: fizjoterapia, chemia kosmetyczna, kosmetologia upiększająca oraz pielęgnacyjna, podstawy psychologii klinicznej. Różne uczelnie pokazują osobom zafascynowanym studiami na kierunku kosmetologia dość różnorodne specjalizacje.

Wejdź na ten link oraz zdobądź cenne szczegóły w kontekście opisywanej tutaj kwestii! Z pewnością naprawdę uznasz je za przydatne!

Mogą więc wybierać oczywiście pedologię, kosmetologię połączoną z odnową biologiczną, kosmetologię dermatologiczną lub pielęgnacyjną. Chętnie wybieraną specjalizacją jest także Spa&wellness. Studia mogą odbywać się na uczelniach publicznych i tych prywatnych. Do wyboru maturzyści posiadają także studia w trybie stacjonarnym i przez Internet. Studia na kosmetologii mają charakter dwustopniowy. Można więc zdobyć też tytuł magistra kosmetologii.