Opakowania plastykowe do żywności – typy oraz wpływ na zdrowie

przez | 10 lipca 2021
Kefiry, woda, napitki. Wręcz jarzyny. Wszystko kupujemy dzisiaj w plastikowych opakowaniach. To podejście, jakże komfortowe, jest współcześnie tak modne, że mało kto pomni czasy, w jakich przykładowo mleko było sprzedawane w flaszkach szklanych.

polski banknot

Autor: Andy Bullock
Źródło: http://www.flickr.com
Opakowania z tworzyw sztucznych są mocne, natomiast ich zastosowanie praktyczne. Artykuł spożyty, opakowanie ląduje w kuble i problem z głowy.

Nie ustępuj! Zachęcamy Cię, kontynuuj oglądanie fajnych artykułów. Może Ci w tym udzielimy pomocy? Zapraszamy więc do naszej nowej witryny.

Okazuje się jednakże, iż tak niestety wcale nie jest . Może i plastikowa flaszka po wodzie mineralnej istotnie wyląduje kolejnego dnia na wysypisku, lecz to, co przebiło z niej do picia, znajduje się już w naszym organizmie, podobnie plastykowe torebki – wyprodukowane w przeciągu sekundy, użyteczne w najlepszym razie kilka dni, w warunkach naturalnych rozkładają się 100-500 lat.

Ich niekorzystny wpływ na otoczenie to gigantyczny temat bezustannie przywoływany przez ekologów, jednak niewielu z nas wie, iż opakowania z folii nie za bardzo przydają się do magazynowania żywności (opakowania z folii). Kardynalne wytyczne korzystania z plastikowych opakowań: ponownie użytkujemy jedynie opakowania wykonane z półproduktów oznaczonych znakiem 2 oraz 5. Nie odgrzewamy w mikrofali pokarmu w tackach, w jakich są opakowane, nie nalewamy gorących cieczy do zapakowań wykonanych z materiałów wydzielających trujące substancje.

Nie możesz się doczekać następnych ciekawych wątków na ten temat? Mamy do Ciebie dobrą informację – kliknij druk cyfrowy zabrze w ten link i rozkoszuj się lekturą.

Jeżeli zakupy pakujemy w worki foliowe, powinno się pamiętać, ażeby w domu zaraz je rozpakować

– pożywienie z puszek przekładamy, przed włożeniem go chłodziarki, jeśli nie skonsumowaliśmy całości, do miseczek bądź słoiczków oraz pod żadnym pozorem nie zostawiamy go w pusze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*