Kto może wziąć udział w programie „Mieszkanie dla młodych” oraz które warunki należy realizować?

przez | 15 lutego 2023
Kupno prywatnego mieszkania bezsprzecznie jest niesłychanie znacznym wydatkiem, bowiem nawet najmniejsza kawalerka wiąże się z dużymi kosztami. Mało kto jest w stanie sam kupić mieszkanie za osobiste, zaoszczędzone pieniądze, dlatego większość osób decyduje się na wzięcie kredytu bankowego.

Blok mieszkalny

Autor: Phillip Pessar
Źródło: http://www.flickr.com
Młodzi ludzie coraz częściej pragną posiadać prywatne mieszkanie, szczególnie jeżeli planują założyć rodzinę, nieraz poszukują pomocy w zakupie swojego pierwszego mieszkania oraz okazuje się, iż taką pomoc (terapia manualna wrocław) mogą oni zdobyć, albowiem to właśnie do takich ludzi kierowany jest program „Mieszkania dla młodych” (przeczytaj więcej na polecanej stronie).

Mieszkania dla młodych to program kierowany do osób, jakie po raz pierwszy chcą kupić osobiste mieszkanie. By wziąć udział w tym programie nie wolno posiadać już osobistego mieszkania, również w przeszłości. Mało tego nie można także przekroczyć wieku 35 lat (w przypadku małżeństw bierze się pod uwagę wiek młodszego małżonka). W warunkach, jakie jeszcze trzeba spełnić znajduje się również notacja o tym, że trzeba wziąć kredyt na chociaż 15 lat w wysokości 50% wartości mieszkania.

Nowoczesne mieszkanie

Autor: Karl Baron
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli chodzi o dofinansowanie jakie można uzyskać, to jest kilka rodzajów dotacji, jakie wolno otrzymać z programu mieszkania dla młodych. Między innymi można dostać dopłatę do 50metrów kwadratowych bądź też 10 procent dopłaty dla ludzi samotnych czy też dla młodych małżeństw, jakie nie mają własnych dzieci. Małżeństwa z dziećmi zdołają natomiast liczyć na 15 procent dopłaty. Co więcej osoby, jakie zaczynają budowę osobistego mieszkania lub domu jednorodzinnego mogą też otrzymać częściowy zwrot za wykorzystane materiały budowlane, co na pewno także jest niesłychanie znacznym pozytywem.

Wiemy już do kogo kierowany jest ten program, oraz także które warunki trzeba realizować, aby z niego korzystać. A jak wolno ubiegać się o takie dofinansowanie? Na pewno powinno się starać się o kredyt z banku, który bierze udział w tym programie. Trzeba także dostarczyć specjalny wniosek z prośbą o dofinansowanie wkładu własnego, w jakim wypada umieścić parę istotnych oświadczeń, w tym także mówiących o tym, że nie posiada się na własność żadnego innego lokalu użytkowego, takiego jak mieszkanie bądź dom jednorodzinny.