O czym nie zapominać, jak decydujemy się na kampanię billboardową? Jakie kwestie są najbardziej istotne?

przez | 15 lutego 2023
Jak mamy w planach kampanię reklamową to warto być zdecydowanym na formę, którą będziemy się wspomagać. Mamy bardzo wiele możliwosci w dziedzinie reklamy, ale z pewnością warto przeznaczyć środki na coś konkretnego i działającego, takiego rodzaju jak billboard. Tego rodzaju reklama zewnętrzna ma tego typu przewagę na niektórymi formami, iż dociera do sporej ilości odbiorców

.

przekrój - firma

Autor: Ministerio Bienes Nacionales
Źródło: http://www.flickr.com

Żeby jednak najlepiej przygotować tego rodzaju kampanię musimy pamiętać o wielu wytycznych. Np. konieczny jest cel kampanii.

Ten artykuł, który teraz studiujesz posiada ciekawe informacje, ale jeśli chcesz zdobyć podobne wiadomości na opisywany wątek, to sięgnij po źródło (http://happytree.com.pl/).

Billboardy są w stanie budować świadomość marki lub pokazać konkretny produkt. Lecz to nie wszystko, gdyż kampania też może odnosić się do kwestii pozornie prozaicznych, takiego typu jak informacja o kierunku czy odległości od salonu sprzedaży. To bardzo istotne, gdyż od tego czy kampania będzie miała charakter wizerunkowy czy sprzedażowy będzie zależne kolejne działanie. Zobacz billboard w Krośnie. Dotyczy to każdego ośrodka miejskiego, możemy więc to dostrzec np. w Krośnie, bo jak billboardy Krosno ma wiele tego rodzaju kampanii reklamowych.

firma - fotografia

Autor: Ministerio Bienes Nacionales
Źródło: http://www.flickr.com

Bardzo niezbędna jest lokalizacja. Zwłaszcza ma to znaczenie ze względu na charakter odbiorców zestawiony z założeniami przekazu reklamowego. Billboard powinien być zlokalizowany w miejscu widocznym, na wysokości, która umożliwia na objęcie wzrokiem całej powierzchni plakatu. Jak planujemy tego rodzaju kampanię to najlepiej na początku zapoznać się z dostępnymi lokalizacjami. Jeśli planujemy np. tego typu kampanię w Wejherowie, to musimy pomyśleć jakiego typu rejon miasta będzie najlepszy, bo jak billboardy Wejherowo posiada wiele interesujących lokalizacji na tego typu kampanię reklamową. Kliknij dodatkowe informacje. W trakcie montażu billboardu bardzo ważne jest oświetlenie.

Montaż halogenów wiążę się ściśle z lokalizacją tablicy. Oświetlenie wpływa świetnie w przypadku billboardów, jakie są zlokalizowane poza ośrodkiem miejskim, szczególnie blisko dróg. Strumień światła może być rzucony z góry albo od dołu. Poza sprawą praktyczną halogeny oferują bardzo atrakcyjny efekt wizualny. No i co dość oczywiste, każdy billboard powinien być najlepiej zaprojektowany, żeby spełniał swoją rolę. Często klienci robią taki błąd, że umieszczają za dużo wiele treści na projekcie. Dobrze zatroszczyć się o odpowiedni wybór kolorów i fontów, będzie to tak naprawdę miało ogromny wpływ, żeby dotrzeć do większej liczby odbiorców.