Skuteczna kontrola podstawą dobrej jakości produkcyjnej

przez | 23 listopada 2022
Każde średnie albo ogromne przedsiębiorstwo produkcyjne, w dzisiejszych czasach nie może obyć się bez nowoczesnej techniki. Zapewnia ona bowiem kontrolę pracy a także niweluje wydatki związane z zatrudnianiem ludzi przy linii produkcyjnej.
Aktualny rozwój technologii umożliwia dobranie odpowiedniego systemu kontroli produkcji przemysłowej.

podatki

Źródło: pixabay.com
Do potrzeb wybranego petenta. Można zdecydować się na systemy inspekcji wizyjnej dla działań rutynowych albo wybrać te, które dedykowane są działaniom o zwiększonej wydajności (sprawdzone systemy inspekcji wizyjnej). Są również systemy uniwersalne, które można zastosować do różnych gałęzi przemysłu, ale i takie, które przeznaczone są dla działań szczegółowych. Prawie każde systemy inspekcji wizyjnej oparte są na specjalnym oprogramowaniu, zarządzającym inteligentnymi kamerami i czujnikami.

Kamery te są przeznaczone do wykrywania pojawiających się nieprawidłowości powstałych w trakcie produkcji. Jeśli nas interesuje kontrola jakości druku, gdyż zajmujemy się produkcją wszelkiego typu etykiet, należy wybrać system wyspecjalizowany.

Ciekawi Cię ten temat? To odsyłam tam (https://ekurtyny.pl/pol_m_Kurtyny-PCV-wg-zastosowania-157.html), ponieważ znajdziesz tam mnóstwo ciekawych artykułów w tej dziedzinie.

w tym systemie kamera najczęściej umieszczana bywa na maszynie drukującej (dowiedz się więcej o kontroli jakości druku na Demaskuje ona mechanicznie zmiany kolorów, wady w druku i wadliwy układ etykiety. Jeżeli kontrola jakości druku będzie poprawna, pozbędziemy się skarg klientów, które zwiększają koszty. Nie wolno więc oszczędzać na systemach kontroli, ponieważ zależy od nich sprawna praca linii produkcyjnych. Zaoszczędzimy również w dłuższej perspektywie, gdyż nie musimy zatrudniać dodatkowych ludzi do przeprowadzania nadzoru jakości produkcji.

Systemy inspekcji wizyjnej bywają obecnie niezastąpione w dowolnym przedsiębiorstwie produkcyjnym. Dla przedsiębiorstwa wybierzmy takie, które spełnią najwyższe standardy, zyskując w ten sposób pewność niezawodności oraz poszerzając krąg naszych klientów.