Regeneracja tylnej belki skrętnej – jak wygląda?

przez | 6 maja 2022
Mianem tylnej belki określa się tylną belkę skrętną zawieszenia używaną w czterokołowcach francuskich marek.
Tylna belka skrętna to dość zawiły układ składający się z kilkunastu części tj.

budowa domu

Autor: Wolf System Sp. z o.o.
Źródło: Wolf System Sp. z o.o.
czopy, wahacze, sprężyny oraz mnóstwo innych, jakie oddziałują nasz komfort jazdy a także bezpieczeństwo. W czterokołowcach występuje po parę różnorodnych wersji tylnego zawieszania. System ułożyskowania uszczelniony jest uszczelniaczami z gumy. Omyłką jest czekanie oraz nasłuchiwanie rezultatów, dlatego że koszta się regularnie powiększają. A jak to powiadają lepiej zapobiegać niż leczyć, czyli na czas wymienić uszczelniacze. Mnóstwo osób myśli, że ten temat ich nie dotyczy, bowiem nic nie zauważają i nie słyszą. Jednak korozja ma skłonności do puchnięcia zatem pięknie kasuje wszelki mikro luzy tym usztywniając zawieszenie. Jest to naprawdę specyficzna naprawa (sprawdź naprawa elektrowrzecion pod adresem www.grupapartner.pl) która przyniesie rezultat. Przy regeneracji musimy usunąć przyczynę powstawania usterki.
Plakaty, bilbordy

Autor: Paul Sableman
Źródło: http://www.flickr.com
Francuskie wozy znane są na całym globie z wysokiego komfortu jazdy, dobrej trakcji i „miękkiemu zawieszeniu” – za to odpowiedzialna właśnie jest tylna belka . Jak każdy fragment w wozie, także tylna belka skrętna podlega wyeksploatowaniu. Co dnia przenosi bowiem duże obciążenia a także działa w niepomyślnych warunkach (zanieczyszczenia), co odbija się na jej pojedynczych fragmentach.

Dobra wiadomość jest taka, że tylną belkę można fachowo jak też bezpiecznie zregenerować w prawie warsztacie samochodowym za względnie niedużą cena tylna belka będzie wówczas jak nowa. Otrzymasz w ten sposób gwarancję na przejazd 100 000 km a także długo jeszcze cieszyć się z bezusterkowej jazdy swoim samochodem.