Projekt i koszt utworzenia przyłącza gazowego

przez | 30 listopada 2022
By stać się nabywcą gazu, należy, spełnić całą listę wymagań ściśle wyznaczonych przez jego dostawcę oraz przepisy prawa energetycznego oraz budowlanego.
Wykonanie gazowego przyłącza może trwać do sześciu miesięcy, dlatego warto rozpocząć działanie stosownie wcześniej.

Podpowiadamy, co powinien zawierać projekt przyłącza.

Kolejna strona, która ma informacje na poniższy temat da Ci szansę, by podwoić wiedzę. To ważne, zatem idź tutaj Pozycjonowanie strony firmowej i wyczytaj więcej wątków.

Taki projekt powinien być zrobiony przez osobę posiadającą uprawnienia do projektowania instalacji zewnętrznych oraz wewnętrznych. Jeżeli sami zajmujemy się organizowaniem wszelakich formalności, możemy zwrócić się do gazowni o wskazanie takowej osoby. Takim sposobem najczęściej udaje się uniknąć potencjalnych problemów z zatwierdzeniem projektu przez gazownię. Jeżeli gaz ma być doprowadzony do domu, w którym wcześniej nie przewidziano instalacji gazowej, projekt winien obejmować swoim zakresem przyłącze gazowe jak też wewnętrzną instalację . Jeśli przebieg przewodów jak też miejsca odbioru gazu w domu zostały oznaczone w projekcie architektoniczno-budowlanym, wystarczy zrobić wyłącznie projekt przyłącza.

fotograf weselny

Autor: Tree Media & Extensions Rahul de Cunha
Źródło: http://www.flickr.com
Projektant instalacji gazowej zobowiązany jest do zrealizowania wymogów stawianych przez dostawcę gazu, określonych w „Warunkach przyłączenia do sieci gazowej”. Prace możemy powierzyć firmie mającej licencję gazowni, jaka zajmie się całością prac – od rozbudowy sieci, poprzez zrealizowanie przyłącza i instalacji na posiadłości, aż po rozprowadzenie kanałów w domku.

Zakłady gazownicze mają listy licencjonowanych podwykonawców uprawomocnionych do prowadzenia prac przy sieci gazowej. Do wykonania instalacji na posesji i w budynku można także wyselekcjonować firmę z rejestru prowadzonego przez zakład gazowniczy.