Deklarację Intrastat muszą wypełnić jedynie ci biznesmeni, którzy przekroczą dane statystyczne progi

przez | 8 marca 2022
Jeśli posiadamy firmę, która zajmuje się handlem z państwami członkowskimi Unii Europejskiej, to musimy wypełniać formularze Intrastat. Jest to rozwiązanie, które zbiera dane statystyczne dotyczące transportu produktów we wspólnocie.

drukarki

Autor: Cambodia4kids.org Beth Kanter
Źródło: http://www.flickr.com
Zgłoszenia Intrastat mamy obowiązek dokonywać co miesiąc, jeśli osiągniemy określony próg wyznaczony przez ministerstwo. Należy tego terminu przestrzegać, gdyż najmniejsze spóźnienie będzie wiązało się z sankcjami pieniężnymi zapoznaj się z ofertą na . Trzeba wspomnieć, że zgłoszenia Intrastat możemy dokonać wyłącznie przez sieć.

Zagadujecie nas często o naszą kolejną witrynę. Oto ona. Wystarczy wejść w ten link i można zobaczyć ponadto (ambroexpress.pl/) nowe interesujące posty.

Jeżeli pragniemy wykonać to analogowo, to musimy mieć specjalne pozwolenie, które niezmiernie trudno otrzymać. Należy zatem śledzić obrót, żeby wiedzieć, w którym momencie przekroczymy wyznaczony próg i będziemy zmuszeni złożyć deklarację.

Wszelkie niezbędne dane na temat wypełniania i składania deklaracji odnajdziemy na stronie Ministerstwa Finansów. Jeżeli nie jesteśmy pewni, jakie aktualnie obowiązują progi, to tam właśnie trzeba szukać . Na witrynie Głównego Urzędu dostępne są też wzory formularzy: deklaracja Intrastat przywóz oraz wywóz. Ministerstwo Finansów udostępniło też bezpłatny skrypt, który tworzy formularze Intrastat w odpowiednim formacie. Jest to niesłychanie wygodne rozwiązanie, znacznie ułatwiające pozałatwianie tej sprawy. Deklaracja Intrastat przywóz i wywóz powinna być wykonana oddzielnie.

Dobrze będzie pamiętać o tym i załatwić wszystko w terminie, by oszczędzić sobie nieprzyjemności ze strony urzędników.
Wysokości progów zmieniają się co roku. Trzeba więc śledzić rozporządzenia, by wiedzieć czy mamy obowiązek zrobić zgłoszenie czy jeszcze nie.