Deklarację Intrastat muszą wypełnić jedynie ci biznesmeni, którzy przekroczą dane statystyczne progi

przez | 10 lipca 2021
Jeśli posiadamy firmę, która zajmuje się handlem z państwami członkowskimi Unii Europejskiej, to musimy wypełniać formularze Intrastat. Jest to rozwiązanie, które zbiera dane statystyczne dotyczące transportu produktów we wspólnocie.

drukarki

Autor: Cambodia4kids.org Beth Kanter
Źródło: http://www.flickr.com
Zgłoszenia Intrastat mamy obowiązek dokonywać co miesiąc, jeśli osiągniemy określony próg wyznaczony przez ministerstwo. Należy tego terminu przestrzegać, gdyż najmniejsze spóźnienie będzie wiązało się z sankcjami pieniężnymi zapoznaj się z ofertą na . Trzeba wspomnieć, że zgłoszenia Intrastat możemy dokonać wyłącznie przez sieć.

Zagadujecie nas często o naszą kolejną witrynę. Oto ona. Wystarczy wejść w ten link i można zobaczyć ponadto (ambroexpress.pl/) nowe interesujące posty.

Jeżeli pragniemy wykonać to analogowo, to musimy mieć specjalne pozwolenie, które niezmiernie trudno otrzymać. Należy zatem śledzić obrót, żeby wiedzieć, w którym momencie przekroczymy wyznaczony próg i będziemy zmuszeni złożyć deklarację.

Wszelkie niezbędne dane na temat wypełniania i składania deklaracji odnajdziemy na stronie Ministerstwa Finansów. Jeżeli nie jesteśmy pewni, jakie aktualnie obowiązują progi, to tam właśnie trzeba szukać . Na witrynie Głównego Urzędu dostępne są też wzory formularzy: deklaracja Intrastat przywóz oraz wywóz. Ministerstwo Finansów udostępniło też bezpłatny skrypt, który tworzy formularze Intrastat w odpowiednim formacie.

Kliknij ochoczo ten odnośnik – znajdziesz w tamtym miejscu tak samo zajmujące treści. To wciągający artykuł (https://www.patataj.com/), który także jest godny uwagi.

Jest to niesłychanie wygodne rozwiązanie, znacznie ułatwiające pozałatwianie tej sprawy. Deklaracja Intrastat przywóz i wywóz powinna być wykonana oddzielnie.

Dobrze będzie pamiętać o tym i załatwić wszystko w terminie, by oszczędzić sobie nieprzyjemności ze strony urzędników.
Wysokości progów zmieniają się co roku. Trzeba więc śledzić rozporządzenia, by wiedzieć czy mamy obowiązek zrobić zgłoszenie czy jeszcze nie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*