Porządki w domowej elektronice. Co można zrobić z przestarzałym laptopem?

przez | 13 października 2022
Wiele osób trzyma u siebie stare laptopy lub komputery stacjonarne, z jakich na co dzień się nie korzysta. Jeśli sprzęt po prostu leży, wpada się na pomysł, żeby coś z tym zrobić. Możemy go wyrzucić, chociaż to elektrośmieci, więc sporo z tym zachodu czy też sprzedać. Powody chęci sprzedaży na przykład laptopa są zwykle dwa – sprzęt jest stary (chociaż nadal sprawny) i musimy zmienić go na inny lub posiada wadę, jakiej nie chcemy naprawiać. Kiedy chcemy oddać laptopa, mamy sporo sposobów na rynku. Co można z nim zrobić?

skup laptopów

Autor: Jacob Munk-Stander
Źródło: http://www.flickr.com

Przede wszystkim profesjonalista musi go wycenić. Aby jechać do salonu w celu wyceny, dobrze jest wcześniej się z nim skontaktować mailowo albo telefonicznie. Po początkowej wycenie dopiero można jechać samemu do wybranego salonu.

Ciekawisz się tym działem? Przeczytaj więc dalej naprawa kluczyków samochodowych warszawa o tym wątku w nowym wpisie, który dla Ciebie przygotowaliśmy. Myślimy, że Ci się podoba.

Skup komputerów sprawnie znajdziemy wklepując „skup laptopów Wrocław” (zobacz: odwiedź ten link). W skupach odbierających komputery profesjonalni pracownicy szybko wycenią przywieziony sprzęt i wypłacą gotówkę od ręki. Trzeba przygotować się na ok. półgodzinne oczekiwanie (łącznie z czasem sporządzenia umowy). To rozwiązanie szybkie i dobre, ponieważ obie strony wychodzą z tego rozwiązania zadowolone. W laptopach sprawdza się zwykle płytę główną, matrycę, kartę graficzną i procesor. Szuka się błędów logicznych czy martwych pikseli. Dla osób, jakich wycena sprzętu, laptopa lub komputera nie jest satysfakcjonująca, ponieważ jest za niska, propozycją jest możliwość wstawienia do komisu konkretnego sprzętu elektronicznego i otrzymanie gotówki po sprzedaży laptopa przez konkretną firmę. Kiedy sądzimy, że od razu dobrze byłoby wybrać się do komisu, nie wpisujmy „skup laptopów Wrocław” tylko przez „komis komputerowy Wrocław”.

Coraz większą popularnością cieszą się też skupy laptopów przez strony www. Aby z tego typu skupu skorzystać, należy w bazie wyszukać swój laptop, określić jego kondycję. Po dokonaniu wyboru pokazuje się wstępna wycena jaką możemy dostać. Kolejnym krokiem jest finalizacja procesu – wklepanie informacji, skąd kurier odbiera sprzęt i po ostatecznej wycenie jaką drogę otrzymania zapłaty preferujemy. Kurier odbierze nasz sprzęt, a skup, po przejrzeniu go, wypłaci nam należne pieniądze.