Nie należy zawsze wyrzucać popsutego sprzętu AGD i RTV, trzeba pomyśleć jakie części zamienne uda nam się kupić, aby urządzenie znów zaczęło działać

przez | 8 czerwca 2022
Współcześnie sprzęt elektroniczny oraz AGD jest tworzony tak, aby po paru latach się zużył. Tak właśnie działa obecnie system gospodarczy, nie opłaca się wyrabiać solidnych jakościowo urządzeń, albowiem one w żadnym wypadku by się nie psuły i kontrahent nie wracałby do hipermarketu po zakup kolejnego.

grzałka do kuchenek

Autor: Ego Public Relations
Źródło: Ego Public Relations
Dobrze jest rozważyć czy nie ma stosowniejszego rozwiązania, by nie inwestować co parę lat w przedmioty co do których będziemy mieli pewność, że się zepsują. Jednym z rozwiązań jest na pewno nabywanie towarów z najwyższej półki, gdzie wartość nieraz nawet kilkukrotnie przewyższa pozostałe artykuły z branży. Na nieszczęście i w tym wypadku nie będziemy mieli gwarancji, iż sprzęt nam się nie zepsuje, a gwarancja po 2 latach się skończy.

Dlatego też najlepszym wyjściem będzie nabywanie części zamiennych. W tym momencie na rynku działa mnóstwo sklepów stacjonarnych w których możemy nabyć różne elementy, jakie nam się popsuły. Należy mieć jednak wiedzę, iż zwykle są tam części rozpoznawalnych korporacji i takie które najczęściej się niszczą. Możemy mieć pewność, iż przykładowo grzałka do kuchenki Mastercook znajdzie się w praktycznie każdym komisie. Jest to segment który naprawdę często się niszczy, jednakże kosztuje on kilkanaście złotych i nie warto wymieniać całego piekarnika. Jeśli nie chcemy, aby nabyta przez nas grzałka do kuchenki Mastercook była już wcześniej stosowana, warto poprzeglądać sklepy internetowe, ponieważ z pewnością wyszukamy tam produkty fabrycznie nowiutkie – porównaj.

kuchenka

Autor: Appliance City
Źródło: http://www.flickr.com

Dużo łatwiej będzie nam znaleźć stosowny element przeglądając sklepy on-line, bowiem z reguły rozporządzają oni szerszym asortymentem, aniżeli małe sklepiki. Nie ulega wątpliwości, że części zamienne możemy dokupić do prawie każdego urządzenia AGD czy RTV, ponieważ niektóre z nich błyskawicznie się zużywają, a nie warto jest wydawać po raz kolejny kasy (zobacz również kasy fiskalne bielsko-biała) na nowy sprzęt. Za każdym razem należy rozważyć to czy nie wystarczyłoby zmienić szybkę w telefonie, baterię w tablecie czy bęben do pralki.

Kiedyś tworzyło się sprzęty tak, aby były nieśmiertelne. Dzisiaj niestety jest zupełnie inaczej, dlatego też po zepsuciu się pieca, chłodziarki, TV albo innego urządzenia elektronicznego warto skonsultować się z zawodowcem, aby dowiedzieć się czy nie lepiej zainwestować w jakąś część wymienną.