Uroczyste ostatnie pożegnanie naszej bliskiej osoby

przez | 6 lutego 2023
Odejście najbliższej osoby zawsze jest dla krewnych olbrzymim bólem, nieważne czy ma miejsce ona niespodziewanie, na przykład w wyniku wypadku, czy też jest normalną konsekwencją, końcem wieloletniego życia lub wyczerpującej schorzenia, zawsze boli w taki sam sposób.

pogrzeb

Autor: CBS Fan
Źródło: http://www.flickr.com
Zawsze tak samo ciężko nam się z nią oswoić i w każdym przypadku jest przyczyną dużego bólu. Ostatnie co po zgonie bliskiej nam osoby możemy uczynić dla nieboszczyka to pochować go z należytą honorem oraz uszanowaniem. Każdy z nas chce, aby pogrzeb było odpowiednie, przez nie wyrażamy naszą miłość do osoby, której nie ma już na tej ziemi.

Organizacja ostatniego pożegnania wiąże się z wieloma czynnościami, którymi bliscy, bolejący nad utratą, nie dadzą rady się zająć, jednakowoż większość domów pogrzebowych, oferuje uporanie się z wszystkich formalności, na podstawie dostarczonego aktu zgonu. Zobacz również informację na stronie: http://memento-wroc.pl/produkty.htmlowana o śmierci osoby są |nekrologi, które umieszcza się w miejscach publicznych, albo drukuje w prasie, nekrolog uwzględnia informacje o planowanym pożegnaniu oraz jak długo żył nieboszczyk.

Obecnie w naszym kraju istnieją dwa sposoby na pogrzebanie umarłego, pierwszy to pochówek katakumbie, następny to spalenie zwłok. Rodzaj pogrzebania jest na ogół wybierany zgodnie z ostatnią wolą nieboszczyka, jeśli taka nie została wypowiedziana, decyzję podejmują rodzina, grzebanie ciała w ziemi jest najczęściej stosowane. Zapraszamy na stronę:

W obyczaju europejskiej tradycją jest odprowadzenie trumny lub urny na cmentarz w kondukcie pogrzebowym, w którym uczestniczą, najbliżsi, sąsiedztwo i przyjaciele zmarłej osoby. W zwyczaju jest również składanie wyrazów współczucia bliskim zmarłego. W trakcie uroczystości pogrzebowych wygłaszane jest również ostatnie pożegnanie umarłego, w którym ludzie najbardziej z nim zżyte wypowiadają swój żal oraz przypominają życie osoby, którą to żegnają.
Znanym częścią ostatniego pożegnania zmarłego są wieńce i znicze, które umieszcza się na nagrobku, lub w katakumbie, kiedy trumna z ciałem zostanie złożona.