Korzystałeś kiedykolwiek z wypożyczalni samochodów? Czy wiesz jaka jest historia rozkwitu tej branży? Jest ciekawsza niż myślisz

przez | 17 kwietnia 2022
Wielu twierdzi, że wypożyczalnia samochodów to lekki biznes. Wystarczy po prostu kupić kilka samochodów i to wszystko, by zacząć. Niestety, nie jest tak kolorowo. Szereg prawdopodobnych zagrożeń, na jakie trzeba uważać jest pokaźna.

Samochód

Autor: Tom Blackman
Źródło: http://www.flickr.com
Poczynając od wypadków drogowych, kończąc na nieuczciwych wypożyczających – w każdej takiego rodzaju sytuacji możemy mieć poważny problem. Z tego też względu trzeba to wszystko przekalkulować, nim rozkręcimy działalność. A jak to było dawniej, jak to się zaczęło? Kim byli ludzie, którzy jako pierwsi zaczęli funkcjonować w takiej branży?

Pierwsza taka firma wypożyczająca auta powstała w Stanach Zjednoczonych w roku 1916. To było bardzo dawno temu, a możliwości w temacie pożyczania wozów były niezwykle niewielkie. Z tego względu jazda samochodem kreowała prawdziwy prestiż i przynależność do elity. Z tego typu wizerunku dobrze zdawał sobie sprawę Joe Saunders, który zaczął pożyczać własnego Forda T osiadłym w okolicy bogaczom i biznesmenom. Za przejechaną milę kasował dziesięć centów, co dawniej był zapłata dość pokaźną.

Mimo tego, jego wypożyczalnia osiągnęła wielki sukces, gdyż po dekadzie posiadał takie przedsiębiorstwa na terenie 21 stanów.kontakty (polecamy nota bene)Wkrótce po sukcesie Saundersa zaczęła pojawiać się konkurencja. Już w 1919 roku, czyli dwa lata po założeniu firmy przez Saundersa, inny przedsiębiorca – Walter Jacobs, również wpadł na pomysł by wejść w tę branżę, by założyć swoją wypożyczalnię. Poszło mu naprawdę dobrze, dzięki czemu założona przez niego branża istnieje do dnia dzisiejszego, co więcej, jest jedną z największych na całym ziemskim globie. W Europie moda na wypożyczanie aut pojawiła się dopiero w roku 1949, jednak szybko się okazało, że Europejczycy także są chętni korzystać z tego typu formy transportu.

samochód marki Audi

Autor: Jorge de la Llama
Źródło: http://www.flickr.com
Współcześnie przemysł wypożyczalni samochodów jest najlepiej prosperujący w całej historii, a to dzięki dogodnym możliwościom porównywarek cen oraz internetowych systemów rezerwacji. To sprawia, że wynajem samochodu jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. To naprawdę komfortowe, gdy możemy w każdym miejscu zdobyć samochód. Tego typu opcja będzie przydatna dla każdego z nas.