Co jest idealne do przewożenia wrażliwych sprzętów?

Niemało nabywanych przez nas rzeczy jest zapakowana w jakąkolwiek foliową torebkę lub choćby w tekturowe opakowanie. Nie zastanawiamy się wszakże jaki wpływ na przyrodę będą posiadały takie pudła po wyrzuceniu ani z czego w ogóle były one wykonane.
Najczęściej rzeczy o większych rozmiarach są zapakowane w jakikolwiek karton.

tektura falista

Autor: GAVIN

napięcie

Autor: Jim Bowen
Źródło: http://www.flickr.com
Użyta do jego konstrukcji tektura falista może być złożona z paru warstw tektury, z których centralny jest umyślnie pofałdowany (http://www.bochem.com.pl/). Nadaje to takiemu kartonowi większą elastyczność oraz odporność na wgniecenia. Taka tektura falista służy przecież do transportu towarów czasami na bardzo duże odległości. W przewożących je statkach powietrznych, okrętach czy ciężarówkach mogłoby dojść do różnorodnych wstrząsów oraz wgnieceń. Tego typu tektura falista musi zostać na to wszystko stosownie przygotowana. W odróżnieniu od toreb z folii czy z plastiku, tektura falista przynosi pomocniczą amortyzację w przypadku wstrząsów czy uszkodzeń. To bardzo istotne, jeżeli przewożony jest jakikolwiek bardziej kruchy towar, np. elektroniczny.
Wie o tym znakomicie wszelki producent opakowań tekturowych. Przeto także przygotował specjalistyczny system, wedle którego składa się poszczególne płaty tektury w nawet przykładowo siedmiu płatach (www.bochem.com.pl/tektura.html). Dzięki temu towary w nich transportowane z pewnością dojadą do adresata bez wad. Ponadto wszelki producent opakowań tekturowych ma w swej ofercie pudła w różnorodnych wymiarach.

Są oczywiście niektóre standardy, ale pudła z tektury falistej potrafią zostać także wykonywane na jakiekolwiek faktyczne zamówienie. Wielokrotnie albowiem taki producent opakowań tekturowych współpracuje z producentami pralek, lodówek czy telewizorów.