Rzeczoznawca majątkowy jako podmiot upoważniony do wyceniania wartości nieruchomości

Procedura szacowania majątku jest wieloaspektowa i nastręcza poświęcenia odpowiedniego czasu zarówno na analizę przedmiotu wyceny, jak i analizę rynku nieruchomości.

Nieodzowne jest także podwyższenie wydatków związanych z uzyskaniem niezbędnej dokumentacji i dostępem do odpowiednich spisów. Dokładnie przyrządzone opracowanie uprości zarówno podjęcie decyzji inwestycyjnych, jak i sprawne uzyskanie kredytu bankowego, czy udowodnienie własnych racji w postępowaniu prawniczym.

zniszczony dukument

Autor: rosmary
Źródło: http://www.flickr.com
Rzeczoznawca majątkowy Bielsko-Biała dokonuje oceny nieruchomości poprzez rozwiązanie porównawcze, dochodowe, kosztowe (efematic.pl/), również złożone . Najczęstszą procedurą jest postępowanie porównawcze, prawdopodobne do zastosowania, gdy znamy ceny lokali analogicznych do lokali wycenianych. Rzeczoznawca majątkowy jest zobligowany do wykonywania czynności zgodnie z wytycznymi wypływającymi z przepisów prawa i normami zawodowymi, ze szczególną dokładnością właściwą dla profesjonalnego zakresu tych czynności, oraz z regułami etyki zawodowej, kierując się regułą neutralności w ocenie nieruchomości.
specjalista zna się na rzeczy, a te kwestie to przede wszystkim nieruchomości. Interdyscyplinarny obszar jego pracy, konieczność posiadania wysokich kwalifikacji i ponoszenia obszernej odpowiedzialności za działania zawodowe, także status zawodu zaufania społecznego czynią, że jest to fach licencjonowany.

Finalnie opinie rzeczoznawcy majątkowego są w wielu kwestiach wiążące. Rzeczoznawca majątkowy jest jedynym podmiotem uprawomocnionym do szacowania cen nieruchomości i wykazywania orzeczeń o niej w postaci operatów szacunkowych.